Tištěná kniha

Třináct pohádkových příběhů vás zavede na různá místa naší překrásné a pestré planety Země. Průvodcem vám bude kouzelný pavouček Vincek, jehož velkým snem je objevovat a poznávat. Příběhy jsou velmi různorodé, něco je ale přeci jen všechny spojuje - hrátky se slovíčky, zvukomalebnost, poznávání zvuků, slov a vět z různých jazyků, láska ke všemu a všem. Za každou pohádkou najdete pavučinku nápadů, sadu inspirativních aktivit k příběhu. Závěrečná ilustrace a pavučinka nápadů čeká na dotvoření našimi malými velkými čtenáři. Kniha je pro všechny malé i velké děti od 3 let. Kniha může být veselým průvodcem doma i v dětských kolektivech. Je vhodnou pomůckou k multikulturní, jazykové a environmentální výchově. Cílem knihy je podpořit v dětech i dospělých hravost, porozumění a tvořivý přístup nejen k jazykům.

 

Tvůrčí tým

napsala: Pavla Soletka Krátká, ilustrovala: Marie Snášelová Štorková, redigovala: Andrea Turynová, vyšperkovala: Kamila Schreiberová, graficky zpracovala: Veronika Hladišová, na tisk odborně dohlédl: Jiří Kylar, vytištěno v PB Tisk Příbram, rok vydání: 2015

Ohlasy čtenářů

Alena: Dnes mi přišla Vaše knížka a byla jsem unešena už z obálky, ve které přišla. Knížka je nádherná a já se nesmírně těším, až budu mít sama čas na její přečtení a jak se potom budeme s dětmi dělit o zážitky. Kresby jsou úžasné, z celé knihy cítím poctivou práci a laskavost, kterou jste do ní všichni vložili. Děkuji.

Jitka: Nutno říct, že jsem dlouho nedržela v ruce tak překrásnou knihu…

Lucie: Milé ženy, dnes na mne po příchodu z práce na prahu dveří čekal bílý balíček. Uvařila jsem si voňavou kávu, sedla si na gauč, dala nohy nahoru a balíček otevřela. Z balíčku vykouklo kouzelné pavučinové vlákno a jemně mne celou omotalo jako hřejivá šála… Nevím co dodat, slova nestačí…je to nádherné… citlivě napsané, hravé, inspirativní. Je ze mne malá Lucinka, která sedí mamince v klíně a s ušima nastraženýma dychtivě naslouchá a v hlavě si vytváří obrazy příběhů. A ty obrázky!!!! Děkuji celé vaší partě… kéž by na světě vznikaly samé takové radosti.

Koupit v E-shopu