Pátek 21. prosince

Skupinka našich pocestných již byla takovým malým průvodem. Včele Josef, vedle něj Marie sedící na oslíku Šediváčkovi, Magdaléna ruku v ruce s Jakubem, kolem kterého rozverně pobíhali psík Kulišák a roztomilé bělostné jehňátko Snížek s rolničkou na krku. Nad hlavami jim poletovali barevní ptáčci zpívající jim nebeské písně a maličký andílek se zlatými vlásky. A přidávala se stále další a další zvířátka. Srnečka, jelínek, zajíci, ježci, králíčci, kravička, motýli. Z průvodu bylo již vlastně takové veselé procesí.

Ostatní lidé, kteří tu skupinku uviděli, se tomu velmi podivovali. Kdo to kráčí do Betléma? Kdo je ta žena s děťátkem v lůně? Kdo je ten urostlý krásný muž po jejím boku? Kdo jsou ti dva kráčející s nimi? A co ta všechna zvířátka? Jak jsou krotká, jak poslušně jdou s nimi. Takové otázky vytanuly jiným pocestným na mysli, když je spatřili.

Toho odpoledne došli k velkému jezeru. Josef dobře věděl, že již nemají čas, aby tu velkou vodní plochu obcházeli. To by jim sebralo příliš mnoho sil. Marie už začala pociťovat lehoučké stahy ve své mateřské svatyňce. Josef to na ní dobře poznal. Magdaléna v těch chvílích Marii hladila po bedrech a posílala jí ze svých dlaní teplo a světlo. Žena ženě v těchto momentech rozumí beze slov. Zlatá vlákna jsou mezi ženami pevně propojena.

U jezera se zastavili a chvíli se jen tak klidně dívali na tu širokou vodní hladinu, která se v zapadajícím slunci nádherně rozjiskřila. To samy vodní víly tančily krásný sluneční tanec jako poděkování za jeho kouzelný hřejivý svit.

Inspirace:

Dnes je slavnostní den. Slunce se vrací. Den zimního Slunovratu. Oblečme se dnes do zlaté, žluté, či bílé barvy. Dejme si nějaké žluté jídlo, nápoje. Poděkujme i my Slunci za jeho svit. A oslavme i malé sluníčko v nás (solar plexus, právě v něm totiž sídlí naše tvořivost a radost).il fullxfull.390562290 tbux

Zdroj: https://www.etsy.com/sg-en/listing/113698229/watercolor-painting-lake-sunset-print