Sobota 8. prosince
Přenocovali v pasteveckém přístřešku, přikrytí Josefovým ručně tkaným pláštěm. Hezky hřál. Zima jim nebyla. I vítr na noc ustal. Ještě než usnuli, v tichosti pozorovali hvězdy zářící na nebi jako skvostné démanty. Šediváček zůstal před přístřeškem celou noc a legračně ze spaní odfrkával. O čempak se mu asi zdálo?
Ráno se probudili hned, když se slunce vyhouplo nad obzor. Jeho teplé paprsky je polechtaly na tvářích, jako by našim poutníkům říkaly: „Vstávejte, vyskočte a vydejte se rychle dále. Čeká na vás někdo, kdo potřebuje vaši pomoc.” To volání slunečních paprsků znělo docela naléhavě. Marie nerozuměla, co paprsky říkají, ale odněkud z jejího nitra k ní promlouval poněkud vážný hlas. Pobídla rozhodně Josefa: „Pospěš, můj milý, vydejme se rychle tímhle směrem po pastvině.” Šli rychlým krokem, téměř běželi. Marie naslouchala stále svému nitru. Oddala se naprosto něčemu, čemu se říká vyšší vedení. Něco jí říkalo, že se nemusí ničeho bát a že vše dobře dopadne. Jejich rychlé kroky je zavedly až k hustému jehličnatému porostu. Na zemi pod pichlavými větvemi byly kapky krve. Začali pátrat…
Po chvíli hledání, zaslechli docela tenoulinké sténání. Šli za tím zvukem. Hluboko v pichlácích objevili malinkaté chundelaté stvoření. Marie jej opatrně vyprostila z větvového vězení. „Vždyť je to skoro čerstvě narozené jehňátko!”   

Inspirace:

Dnes zůstaneme více na zemi :) Zkuste se podívat na mapu, jaká vzdálenost skutečně dělí Nazareth od Bethlehema. Možná budete překvapeni...Kolik asi Marie s Josefem museli ujít denně kilometrů?

starry sky 768x512

zdroj: https://isorepublic.com/stars-night-blue-sky/